Protezavimas

Ar būtina protezuoti dantis, jei tai netrukdo gyventi?


Atsakymas labai paprastas: visų pirma, veidas ir dantys yra Jūsų vizitinė kortelė. Taigi vienas iš faktorių yra estetinis vaizdas, tačiau dar svarbesnis faktorius yra patologinių procesų, kurie gali įvykti dėl dantų netekimo, sustabdymas. Jau netekus vieno danties, yra užprogramuojami įvairūs procesai: gretima esantys dantys pakrypsta, atsiranda tarpai tarp dantų ir kitos problemos, susijusios su burnos sveikata. Na, o kai netenkama daugiau dantų, atsiranda ir daugiau problemų: visų pirma kramtymo jėgos pasiskirsto nevienodai, todėl visas krūvis tenka likusiems dantims, ko pasakoje jie nudyla arba gauna mechanines perkrovas ir vėliau netenkama dar daugiau dantų. Visa tai lemia pačio žandikaulio atrofiją, kai net ir jaunas žmogus atrodo kaip pagyvenęs.

Kokį protezą geriausia pasirinkti?

Yra įvairiausių protezų konstrukcijų, kurias nusako kiekviena klinikinė situacija individualiai. Šiandien pažangiausios technologijos – bemetalė keramika arba cirkonio konstrukcija. Džiugina tai, kad šiais laikais jau galima visiškai atsisakyti metalo konstrukcijos. Esminis skirtumas tarp tradicinės metalo keramikos ir bemetalės keramikos yra tas, kad naujos kartos medžiagas organizmas toleruoja labiau nei paprastą metalą. Todėl prie cirkonio arba presuojamos keramikos konstrukcijos dantenos bei pats protezas visada atrodys natūraliau. Deja, prie metalo keramikos protezų dantenų patamsėjimo ne visada pavyksta išvengti. Taip pat bemetalės konstrukcijos protezas atrodys žymiai estetiškiau dėl savo geresnio pralaidumo šviesai.

Estetinis protezavimas

Laminatės

Laminatės – plonos keramikos plokštelės, kurios tvirtinamos prie priekinio danties paviršiaus. Tai ypač danties audinius tausojantis būdas. Porceliano laminatai gaminami individualiai kiekvienam pacientui laboratorijoje, todėl jų beveik neįmanoma atskirti nuo natūralių dantų. Laminatės atsparios kavos, arbatos ar rūkalų poveikiui. Pasižymi ilgaamžiškumu. Funkcionuoja 10–12 metų.

Dantų laminatėmis galima koreguoti:

–        dantų formą bei spalvą;

–        atkurti estetišką danties vaizdą;

–        koreguoti tarpus tarp dantų;

–        atkurti nuskilusį dantį;

–        koreguoti dantenas;

–        atkurti dantų formą ir aukštį (kai yra žemi dantys);

–        sutvirtinti silpnus dantis, apsaugoti juos nuo skilimo.

Užklotai

Šiuolaikinės gydymo technologijos leidžia išvengti dantų skilimo, lūžinėjimo, kai plombos sudaro daugiau nei pusę danties vainiko arba dantis yra negyvas. Tuo atveju patartina dėti ne plombas, bet užklotus ar vainikėlius. Užklotas padengia visą danties kramtomąjį paviršių – tai leidžia labai tiksliai atstatyti danties anatomiją. Pagal fizines savybes ir kietumą bemetalė keramika yra artimiausia danties emaliui, tai užtikrina tiek restauracijos, tiek atstatyto danties ilgaamžiškumą.

Kainos

Fiksuoti protezai

Registruotis
susitikimui

Vienmomentė implantacija
to pačio vizito metu

Išskirtinis dėmesys Jūsų vaiko burnos sveikatai

Dantų tiesinimas
naujausiomis technologijomis